Pit Ve Fissür Ne Demek

Pit Ve Fissür Ne Demek
0

Pit Ve Fissür Ne Demek

İnsanların en çok sorun yaşadıkları bölgenin ağız ve diş olduğu bilinmektedir. Özellikle her insanda bu konuda küçük veya büyük sıkıntılar olması muhtemeldir. Tabi dişlerin bakımı için bazı detayları bilmekte yarar vardır. Buna göre pit ve fissür kısımları son derece merak edilmektedir. Çünkü dişin bu kısımlarında ihmal yaşanması ciddi sıkıntılara yol açabilir.

Pit Ne Demek?

Pit, birçok kişinin duyduğu ancak anlamını bilmediği kavramlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Aslında son derece kolay akılda kalacak bir bölüme verilen isimdir. Pitin tanımını dişlerin yan tarafında bulunan çıkıntılar şeklinde yapabiliriz. Buradan anlaşılacağı üzere dişlerin yan yüzeylerinde çıkıntılar bulunmaktadır. İşte bu çıkıntılar pit kavramı ile tanımlanır.

Fissür Ne Demek?

Pit kadar merak edilen kavramlardan biriside fissür olarak dikkat çekmektedir. Fissür ise pit kısmından farklı bir konumda yer alır. Buna göre fissür, dişlerin çiğneyici yüzeyinde yer alan çıkıntılar ve oyuklardır. Bu çıkıntılar ve oyuklar dikkatle bir şekilde korunmalıdır. Aksi halde dişte çok sayıda rahatsızlığa davetiye çıkarılmış olur. Bundan dolayı fissür kısmının bakımı ihmal edilmemelidir.

Pit ve Fissür Örtücüler

Pit ve fissür kısımları zaman zaman rahatsızlıklara maruz kalır. Özellikle insanların en çok korktukları diş hastalıklarından birisi çürüklerdir. İşte pit ve fissür kısımları çürüğe oldukça yatkın yerlerdir. Çürük oluşumu buralarda daha yaygın bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Pit ve fissür bölgelerinde çürüğü önlemek için örtücü ürünler bulunmaktadır. Bu örtücü ürünler ile çürükleri önlemek mümkün olabilir. Arzu eden kişiler Edental.com.tr adresi üzerinden pit ve fissür örtücülere ulaşım sağlayabilir. Ayrıca bu konuda daha birçok ürünü burada bulacağınıza emin olabilirsiniz. Üstelik uygun fiyatlarla güvenli bir alışveriş yapma şansınız vardır.

Pit ve Fissür Bölgelerindeki Rahatsızlıklar İçin Kullanışlı Ürünler

Dişin hiçbir zaman ihmal edilmemesi gerektiği bilinmektedir. Bu konuda yaşanacak ihmaller daha birçok sıkıntıyı beraberinde getirir. Bundan dolayı pit ve fissür bölgeleri için gereken ürünleri tedarik etmek önemlidir. Bu tedarik için Edental.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. İşinize yarayacak ürünlerle diş hastalıklarına müdahale etmek mümkündür. Ürünlerin kullanımı pratik ve aynı zamanda sitenin güvenilirliği altındadır.

 

 

 

Leave us a comment