Diş Polikliniği Şirket Kuruluşu

Diş Polikliniği Şirket Kuruluşu
0

Diş Polikliniği Şirket Kuruluşu

Diş polikliniği bünyesinde günümüzde limited şirketler korunmaktadır. Bu şirketler ayrıca zaman içerisinde ülkenin dört bir tarafına yayılarak zinciri haline gelirler. Tabii bu konuda diş polikliniği şirket kuruluşu açısından gerekli kuralları ve kriterleri yerine getirmek gerekmektedir.

Bu noktada genelde birden fazla ortaklı şirket kuruluşları üzerinden diş polikliniği açılmaktadır. Ancak burada hissedar olarak ortaklık bünyesinde %51’lik hissenin bir diş hekimi olması gerekir. Yani bu doğrultuda hissenin büyük çoğunluğunun diş hekimliği diploması olan kişiler üzerinden gerçekleşmesi gerekmektedir.

Aynı zamanda diş hekimleri odalar birliği bünyesinde gerekli kriterlerin eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekir. Bu olduğu takdirde diş poliklinikte şirket kuruluşunun açılışı üzerinden yasal bir süreç kapsamında çalışma yürütme sağlanabilir.

 Diş Hekimleri Diş Poliklinikte Şirket Kuruluşu Sağlayabilir mi?

Diş hekimlerinin görevi sağlık hizmetinde bulunmakla beraber, aynı zamanda gerekli kriterler doğrultusunda limited şirket kurma hakkını değerlendirebilir. Ancak bu şirketlerde yönetim kurulu üyesi ya da müdür ve benzeri gibi unvanlar alamaz. Çünkü bu sıfatlar söz konusu olduğunda kişi artık bir tacir olarak ifade edilir. Yani aynı zamanda tüccar şeklinde ön plana çıktığını söylemek mümkündür.

Ancak diş hekimliği diploması olan kişiler bir hekim olarak bilinir ve görevi sağlık sektöründe hizmet vermektir. Ancak bunun dışında hissedar olarak ortaklık şeklinde şirket kurabilir. Aynı zamanda bu şirkette bulunabilir ve şirket bünyesinde diş hekimliği görevine devam ettirebilir.

 Diş Polikliniği Şirket Kuruluş İşlemi

Türkiye diş hekimliği odalar bünyesinde gerekli olan koşul ve şartları yerine getirmek suretiyle diş hekimleri şirket kurma hakkını değerlendirebilir. Üstelik bu konuda günümüzde ülkenin dört bir tarafında birçok önemli diş poliklinikleri şirketleri olduğunu söylemek mümkündür.

Aynı zamanda bu şirketten ülkenin birçok farklı şehrinde merkezleri bulunmaktadır. Bu merkezler bünyesinde diş hekimleri, asistanlar ve banka görevleri ile beraber pek çok çalışan bulunur. Ülke çapında isim yapmış bu önemli diş poliklinikleri şirket kuruluşları, birden fazla ortaklı şekilde gerçekleşmektedir.

Bu ortaklar içerisinde aynı şekilde yine bir diş hekimi diploması ile beraber giriş yapabilir. Ancak bunu gerçekleştirmiş olsa bile her daim diş hekimi bu merkez bünyesinde bir hekim olarak tanımlanmak zorundadır.

 Diş Polikliniği Şirket Bünyesinde İş İmkanları

Ülke çapında hizmet veren birçok önemli diş polikliniği şirketleri bulunmaktadır. Bu diş polikliniği şirket kuruluşu kapsamında açılan yerlerde iş imkanları öne çıkar. Çünkü diş hekimi başta olmak üzere diş hekimi asistanları ve daha birçok açık pozisyonda çalışan arayışına girerler. Bu konuda dental ilan seçeneklerini incelemek için hemen bu güvenilir site üzerinden giriş yapabilirsiniz.

Detaylı olarak analiz edilmiş ve incelenmiş, aynı zamanda doğrulanmış olan iş başvuruları dentkariyer.com üzerinden kolayca değerlendirilebilir. Kariyerli bir iş hayatına giriş yapmak veya yeni bir işe başlamak amaçlı, en güvenilir şirketler bünyesinde başvuru sağlayabilirsiniz.

 

Leave us a comment