Diş Hekimi Olmayan Klinik Açabilir mi

Diş Hekimi Olmayan Klinik Açabilir mi
0

Diş Hekimi Olmayan Klinik Açabilir mi

En güçlü ve en önemli meslekler içerisinde şüphesi diş hekimliği yer alır. Sonuçta insanların belirli aralıklarla ihtiyacı olan en önemli sağlık alanları içerisinde geliyor. Bu durum aynı zamanda bir klinik açmak suretiyle doğal olarak kazanç anlamına gelmektedir.

Ancak birçok kişinin merak ettiği konular arasında diş hekimi olmadan klinik açmak mümkün mü sorusu geliyor. Özellikle günümüzde birçok farklı ağız ve diş sağlığı kuruluşu, kliniği üzerinden çalışma gösteren firmalar bulunuyor.

Böyle bir sağlık kliniği açmak ya da ortak olmak birçok düşünce yapısı altında bu alana girmek isteyen yoğun bir kitle bulunmaktadır. Belli başlı kriterler söz konusu olduğunda ve gerekli parametreler ele alındığında, diş hekimi olmadan da klinik açma durumu söz konusu olabilir.

 Diş Hekimi Olmadan Klinik Açılır mı?

Genelde diş hekimliği bünyesinde klinik açmak için bir belge gerekir. Bu belge diş hekimi mezunu olma belgesi olarak öne çıkar. Yani aynı zamanda bir üniversite diploması şeklinde ele alındığını söylemek mümkün. Bu sebepten dolayı böyle bir üniversite diplomasına sahip olmadan doğrudan klinik açmak mümkün değil.

Fakat bunun dışında %49’luk bir pay sahibi olarak diş hekimliği bünyesinde kliniğe ortak olma şansı elde edilmektedir. Özel diş sağlığı kliniği açma yetkisi öne çıkan bu %49’u hisseyle birlikte gerçeğe dönüşmektedir. O yüzden birçok kişi bu seçeneği kullanmak suretiyle yasal olarak diş hekimliği sağlık klinikleri açma imkanını kullanmaktadır.

 Diş Hekimi Olmadan Klinik Nasıl Açılır?

Günümüzde yasal çerçeve doğrultusunda diş hekimi olmadan da klinik açma şansı bulunuyor. Bunu gerçekleştirmek adına ise diş hekimliği mezunu olan bir kişiyle ortaklık kurmak yeterlidir. Tabii bu konuda yasal sürece yerine getirmek için diş hekimliği mezun olan kişinin %51 bir hisseye sahip olması gerekir.

Böylece %49’luk bir hisseye sahip olmak suretiyle diş hekimliği mezunu olmasa bile, kliniğe ortak olmak veya klinik açmak mümkün olur. Bu seçeneği değerlendiren birçok kişi ya da kişiler, günümüzde ülke çapında ağız diş sağlığı kuruluşu açmaktadır. Özellikle bunlardan bazıları oldukça büyük ve ülke çapında önemli bir yere sahiptir.

 Diş Hekimi Klinikleri İş Başvurusu

Diş hekimi klinikleri açmakla beraber aynı zamanda bu klinikler kapsamında iş başvurusu yapma şansı da bulunmaktadır. Bu başvuruyu günümüze oldukça güvenli şekilde gerçekleştirmek adına ise dentkariyer.com özel bir fırsat sunuyor. Çünkü ülke çapındaki tüm diş hekimliği klinikleri ve sağlık kurum ve kuruluşları kapsamında geniş yelpazede ilanlar yer almaktadır.

Bu dental ilan seçeneklerine site üzerinden güvenli şekilde başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Sıfırdan bir kariyer gerçekleştirmek ya da iş değiştirmek gibi pek çok amaç altında, geniş yelpazede diş hekimleri üzerinden klinikler yer alıyor. Bu klinikler bünyesinde doğrulanmış iş ilanları ile birlikte profesyonel düzeyde başvuru gerçekleştirmeniz oldukça kolaydır.

 

Leave us a comment