Diş Hekimi Cezaları

Diş Hekimi Cezaları
0

Diş Hekimi Cezaları

Diş hekimlerinin mesleğini icra ederken uyulması gereken birtakım kurallar mevcuttur. Bu kurallara uyulmadığı takdirde diş hekimi cezaları söz konusu olur. Özellikle bunlar disiplin suçları üzerinden öne çıkan disiplin cezaları şeklinde değerlendirilmektedir. Bu durum daha çok meslek onuruna, kurallarına, düzen ve geleneklerine bir fiil uyumak suretiyle ortaya çıkan cezalardır.

Mesleği kurallarına ve gereğini uygun şekilde gerçekleştirmeyen diş hekimleri adına aşamalı olarak bazı cezalar verilir. Kusurlu bulunan ya da görevini gerektiği şekilde yapmayan, eksik gerçekleştiren diş hekimleri adına cezalar söz konusudur. Elbette bu durum fiil ve hareketleri niteliği ve derecesine bağlı olarak cezalar değişkenlik gösterir. Uyarı ile başlayan bu cezalar zaman içerisinde çok daha yüksek noktaya çıkmaktadır.

 Diş Hekimi Cezaları Nelerdir?

Aşamalı bir şekilde başlamak suretiyle diş hekimi cezaları verilir. Özellikle bu cezalar zaman içerisinde daha da şiddetli ve ciddi boyutlara ulaşmaktadır. Diş hekimlerinin genel olarak diş hekimleri birliği ve odaların disiplin yönetmeliğine uyulmadığı durumlarda ortaya çıkar. Böyle bir durumda diş hekimleri adına öne çıkan cezalar şu şekildedir;

– Uyarma

– Kınama

– Para cezası

– Geçici olarak meslekten men

– Meslekten alıkonma veya atılma

Bu şekilde yukarıda verilen cezalar sırasıyla verilmek suretiyle en son diş hekiminin mesleğini yapma noktasındaki cezası kesinleşebilir. Genelde böyle durumlar aynı suçu ya da kanun dışı unsuru diş hekimini yapması suretiyle sırası içerisinde verilen cezalar olarak öne çıkar.

 Diş Hekimi Cezaları Neden Verilir?

Diş hekimliği bünyesinde gerekli olan kurallara uyulmadığı takdirde diş hekimleri adına ceza verilmektedir. Özellikle bu mesleği icra ederken mesleğin onuruna, meslek düzen ve geleneklerine uyulmadığı takdirde öne çıkan cezalardır. Elbette bu durum diş hekiminin göstermiş olduğu fiil ve hareketlere bağlı olarak değişik dereceler üzerinden cezalandırma şeklinde ön plana çıkar.

Bu durum hem kamu sektörü hem de özel sektörü olmak suretiyle mesleğini icra eden tüm diş hekimleri için ortak biçimde geçerlidir. Aynı zamanda diş hekiminin derecesi ve bölümüne bakılmadan yine bu cezalar, gerekli kanun ve yönetmeni kapsamında ortaya çıkabilir.

 Diş Hekimleri İçin Güncel ve Güvenilir İş İlanları

Dental sektör açısından birçok farklı bölüm ve ana dal doğrultusunda iş ilanları söz konusudur. Mesleği icra etmek için yeni başlayanlar ya da iş değişikliği yapmak isteyenler adına dentkariyer.com geniş yelpazede güncel iş ilanları sunuyor.

Üstelik bu iş ilanları doğrulanma şekilde ve ülke çapındaki kurumsal diş sağlığı klinikleri doğrultusunda siteye eklenmektedir. Böylece tamamen profesyonel ve kurumsal çatı altında, güvenilir bir iş ilanı başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı zamanda bu iş ilanları kapsamında yapılacak başvuru, diş hekimliği odalar birliği bünyesinde de yazılı olarak öne çıkıyor. Detaylı şekilde ana sayfa üzerinden arama motorunu kullanarak kolayca arzu ettiğiniz kriterler doğrultusunda iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

 

Leave us a comment