2 Yıllık Ağız Ve Diş Sağlığı Maaşı

Ağız ve Diş sağlığı maaş özel
0

2 Yıllık Ağız Ve Diş Sağlığı Maaşı

Ağız ve diş sağlığı son zamanlarda oldukça fazla tercih edilmekte olan bölümler arasında yer almaktadır. Ağız ve diş sağlığı bölümünü isteyenlere ön lisans programında eğitim verilmektedir. Diş sağlığı alanında eğitim vermekte olan bir yükseköğretim programı olarak ifade edilebilmektedir.

Genel olarak ağız ve diş sağlığı programı genel olarak meslek yüksekokullarında verilmektedir. Eğitim programını başarılı bir şekilde tamamlayan kişilere ise diş hekimi asistanı olarak çalışma imkanı sunulmaktadır.

 2 Yıllık Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi

Diş hekimi asistanı mesleğinde çalışmak isteyen kişilerin üniversitelerin 2 yıllık ağız ve diş sağlığı programına kayıt yaptırması gerekmektedir. Ön lisans programına kayıt yapılmasının ardından ağız ve diş sağlığı alanında çalışmak için gerekli olan eğitimin alınması mümkün olmaktadır.

Çalışmak isteyen kişiler dent kariyer sitesi üzerinden güncel ilanları takip ederek iş başvurusunda bulunabilmektedir. Dental ilanlar için güvenilir siteler arasında yer almakta olan dentkariyer.com sitesi üzerinden ağız ve diş sağlığı alanında başvurularda bulunabilirsiniz.

 Diş Hekimi Asistanı Ne Kadar Kazanır?

Asistan olarak çalışmak isteyen meslek görevlileri tarafından en fazla merak edilmekte olan konular arasında da 2 yıllık ağız ve diş sağlığı maaşı yer almaktadır. 2 yıllık ağız ve diş sağlığı bölümünden mezun olan kişiler, asistan olarak görev yapabilmektedir.

Asistanların aldıkları maaş ise çeşitli kriterlere göre farklılık gösterebilmektedir. Özellikle kişilerin çalıştıkları kurum, sahip oldukları deneyimler ve bulundukları coğrafi konuma göre alınacak olan maaş farklılık gösterebilmektedir. Aldıkları maaş belirli kriterlere göre değişiklik göstererek artabilir veya azalabilir.

Yeni mezun olan bir diş hekimi asistanının daha az bir deneyime sahip olması nedeniyle daha düşük bir maaşa sahip olmaktadır. Deneyimli bir diş hekimi asistanı ise daha yüksek bir maaş talep edebilmektedir. Kişinin özel bir diş kliniğinde çalışması veya devlet hastanesinde çalışması da maaşları etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

Büyük şehirlerde çalışan kişilerin genel olarak daha yüksek maaşlar aldığı söylenebilmektedir. Küçük şehirlerde ve kırsal bölgelerde çalışan asistanlar ise daha düşük maaşlar alabilmektedir. 2 yıllık ağız ve diş sağlığı maaşı değerlendirildiğinde minimum 17.500 TL ödeme alındığı görülürken, maksimum olarak ise 30.000 TL ödeme alındığını söylemek mümkün olmaktadır.

Ağız ve Diş Sağlığı Programı Eğitimi

Ağız ve diş sağlığı alanında eğitim almak isteyen kişilerin üniversitelerde 2 yıllık bir programa kayıt yaptırması gerekmektedir. Bu eğitim programı genel olarak meslek yüksekokulları tarafından sunulmaktadır. Ön lisans programını başarılı bir şekilde tamamlayan kişilere ise Ağız ve Diş Sağlığı Teknikeri unvanı verilmektedir.

Eğitim programını bitiren kişilerin diş hekimi muayenelerinde, Ağız ve Diş Sağlığı merkezlerinde, kamu ve özel kişilere ait diş hekimliği polikliniklerinde diş hekimi yardımcısı olarak görev alabilmektedir. Eğitim alan ve diş hekimi asistanlığı mezunu olan kişiler iş bulma konusunda dent kariyer sitesindeki ilanları inceleyebilir ve çeşitli ilanlara başvuru gerçekleştirebilmektedir.

 Ağız ve Diş Sağlığı İş İlanları

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili mesleklerde yapılacak olan iş başvuruları için dentkariyer.com sitesini açarak ilanları incelemeyi tercih edebilirsiniz. İş ilanlarını inceleyerek kendiniz için en uygun diş hekimi asistanı ilanını bulabilir ve başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Başvurduğunuz ağız ve diş sağlığı ilanının bulunduğu çeşitli faktörlere göre alınacak olan maaşlarda farklılık gösterebilmektedir.

2 yıllık ön lisans programından mezun olan kişilerin maaşları en düşük 17.500 TL olmaktadır. Kişinin tecrübeleri ve çalışacağı yere göre alınacak olan ücretin yükselmesi de mümkün olmaktadır. Zaman içerisinde tecrübe kazanılması halinde ise ücretler artış göstermektedir.

 

Leave us a comment